En muhteşem haliniz nasıl olurdu?

Her akşam yatarken ve sabah uyandığınızda yatağınızda 5-10 dakika derin nefes egzersizi yapın. Bu sırada gözlerinizi kapayın. İyice rahatlayın ve sadece nefese odaklanın.

En muhteşem halinizle nasıl bir siz olurdunuz? Muhteşem haliniz nasıl bir hayat yaşar? Sigara içer mi? Canı sıkıldığında veya alkole sarılır mı? Her sabah 30 dakika erken uyanıp egzersiz yapar mı veya sağlıksız yaşamalışkanlıkları yüzünden uyanamayıp işe stres ve gerginlikle mi gider?

En muhteşem halinizde sizin kafanızda binlerce soru işareti ve gelecek kaygısı olur mu? En muhteşem haliniz kilolu, depresif, hareketsiz mi?

Her sabah ve her gece yatarken en muhteşem halinizi hayal edin, nasıl düşünüyor? Nasıl yaşıyor? Nasıl bir bedeni var? Hayata bakışı nasıl?

Sonra ‘’muhteşem siz’’ in yerinde olduğunuzu hayal edin, güne nasıl başladığınızı, nasıl hissettiğinizi, hayatı yaşarken nasıl bir felsefeniz olduğunu, işinizi nasıl yaptığınızı ve kendinizi nasıl hissettiğinizi hayal edin. Özellikle bu anları düşünürken yıllık hedeflerinizi olmuş gibi hayal edip, hissetmeniz çok önemlidir. Kendi hayatınızı bu muhteşem halinizle film haline getirin, bu filmi iyice renklendirin, seslendirin ve baş oyuncu olarak nasıl oynamak isterseniz o şekilde oynayın.

Aynı şekilde kendinizle ilgili sevmediğiniz ve değiştirmek istediğiniz her şeyi de sigara içmenizi, fazla kilolarınızı, korku ve endişelerinizi, bağımlılıklarınızı olmasını istemediğiniz sizi karşınızda bir resim gibi hayal edin. O resmi flulaştırın, koyulaştırın, simsiyah yapın, küçültün ve sizden uzağa atın. O kadar küçülsün, görünmez olsun ve uzağa gitsin ki varlığını unutun.Bu iki egzersiz kendi hakkınızdaki olumlu imajınızı güçlendirecek ve pozitif alışkanlıklar kazanmanıza yardımcı olacak. Kendinizi bu şekilde kolaylıkla motive edebilirsiniz.

#meditasyon #kişiselgelişim #muhteşem #başarı

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square